Meet our Staff


Principal Team

Tina Clydesdale

Principal

 

 

Clare Dempsie

Assistant Principal

 

 

Bec Dierckx

Assistant Principal

 

 

Geoff Issell

Assistant Principal

 

Michelle Moran

Assistant Principal

 

 

 

Cathryn Speed

Assistant Principal

 

 

 

 

 

 

 

Administration

Tania Caron

Business Manager

Aine Walsh

Business Manager

 

Erin Butler

Administration

Bree Ibbotson

Administration

Judy McGarry

First Aid Officer

Theresa Nerviol

Administration

Amy Romualdo

Administration

Monique Smith

Administration

Jennifer Deayton

Wellbeing Coordinator

 

Theara Kan

I.T Support

 

 

 

 

 

Student Support Team

Fiona Donald

Occupational Therapist

Madeleine Jolly

Psychologist

Hannah Schena

Psychologist

Isabel Tan

Speech Therapist

 

 

 

 

 

Foundation Teachers

Lisa Love

00A

 

Bill Papadopoulos

00B

 

Sam Brewster

00C

Maddy Hughes

00D

Lee Town

00E

Shari Gilden

00F

Nichole Hooper

00G

 

Hamish Buchanan

00H

 

Rana Baz

00C/D

 

Year 1 Teachers

Emily Sutton

1A

 

Rebecca Tyler

1B

 

Sarah Brewster

1C

 

Abbey Chrisfield

1D

 

Rhiannen Marie

1E

Jessica Bishop

1F

Gagan Kaur

1G

 

 

 

 

 

 

 

Year 2 Teachers

Melissa Davey

2A

Naomi Wiseman

2B

Stacey Baxter

2C

Kristyn Price

2D

 

Darren Kirby

2E

Aaron Harper

2F

Barney Brunett

2F

Elli Gaudion

2G

 

 

Wendy Mullan

2H

 

 

 

Year 3 Teachers

 

Jacqueline Molloy

3A

Jo Plessey

3B

Nikki Hanafin

3C

Matthew Jamieson

3D

Jessica Nelke

3E

 

Sarah Hackett

3F

 

Jacqui Higgins

3G

Ashley Douglas

3G

 

 

Year 4 Teachers

Mark Donnelly

4A

 

Ruby Schena

4B

 

Maria Mavroudis

4C

James Baltas

4D

Marni Dickson

4E

Britney Edwards

4F

 

Ryan Orr

4G

 

 

 

Year 5 Teachers

Gill Quinn

5A

Catherine Ritchie

5B

Burcu Altay

5C

Jeromy Lewier

5D

 

 

Bethany Baillie

05E

 

 

Renai Comer

5E

 

Tegan Puts

5F

Matthew O'Neil

5G

 

 

 

 

 

Year 6 Teachers

Megan Tolley

6A

Sam Parlapiano

6B

Dean Smart

6C

Julia Kaminski

6D

Farani Tavita

6E

 

Bianca Stuckey

6F

 

 

 

Specialist Teachers

 

Alysia Bailey

Art Teacher

 

Andrew McCormick

Music Teacher

Melinda Ronalds

Music Teacher

 

 

 

 

 

 

Ben Fullard

Sport Teacher

Cassandra Harper

Sport Teacher

Sergio Moran

Spanish Program

 

 

 

 

Karen Johns

Science Teacher

 

Upasna Grover

Science Teacher/EAL Community Liason

Linh Dang

Classroom Support

 

Ebonee Thomas

Classroom Support

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Chris Tigas

Classroom Support

 

 

Education Support

Kylie Castricum

Year 3

Mandy Evans

Year 5

 

Catherine Forte

Year 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kristin Norrish

Foundation

 

 

Sridevi Parise

Year 2

 

 

Kelly Tuan

Year 2, Year 6

 

Corienne Tully

Year 2

 

Kelly Dijkstra

Year 5

 

Kristy Armstrong

Year 5

Leanne Birchmore

Foundation, Year 3,

 

Dakota Dempsie

Foundation

 

Amanda Gates

Year 2, Year 3

 

 

 

Jacki Heib

Year 4

 

Tracy Alie

Year 1

Elisabeth Crombie

Year 3

 

Maria Walkerden

Year 3

 

Ashley Oliver

Foundation

Scott Gallagher

Year 4

Donna Kregting

Year 1

 

 

 

 

Kylie Dillon

Year 1

 

Amanda Hudson

Year 2

 

 

Raechel Ridges

Year 2

 

 

Kate McNeill

Year 2

Kristy Patestos

Year 4, Year 5

 

 

Leanne Marcin

Year 1

 

Peter Papettas

Year 5

Anna Williams

Year 6

 

Cheryl Henry

Year 2, Year 5

 

 

 

Melinda Mills

Foundation

 

Lisa Outjers

Speech Assistant

Tracey Ryan

Occupational Therapist Assistant

 

Julie Smith

Year 3

 

Bridie Ronalds-Greatbatch

Year 6